Bohemian Brass

Bohemian Brass je žesťové kvintetů členů Pražských symfoniků. Vznikl v roce 1996 a nyní po částečném omlazení týmu začal opět koncertovat. Soubor historicky spolupracoval s významnými skladateli a také herci, jako např. Vladimírem Rážem, Bořivojem Navrátilem, Milenou Dvorskou nebo Ivanou Andlovou. Momentálně spolupracuje s hercem Vinohradského divadla Janem Šťastným. Kromě koncertní činnosti hostoval u významných událostí jako např. vstup ČR do NATO, předávání cen Czech Design, znovuodhalení sousoší J. Husa na Staroměstském náměstí a mnoha dalších. Soubor je vybaven dvěma typy historických kostýmů, které jsou někdy vhodným doplňkem dobové atmosféry.
Trubky: Jakub Doležal a Miroslav Fejfar
Lesní roh: Tomáš Kirschner
Trombón: Kurt Neubauer
Tuba: Petr Salajka

THOMAS Orchestra

Orchestr tvoří profesionální orchestrální a komorní hráči, kteří se mají chuť kromě klasických koncertů účastnit i jednorázových a speciálních projektů. Orchestr hraje ve zcela komorním obsazení až po symfonické projekty pro firmy a kongresy.

Nejoblíbenějšími programy jsou:

  1. Geniální Mozart – smyčcový orchestr se sólovou flétnou
  2. Slavné předehry a árie
  3. Čeští romantičtí mistři – Dvořák, Smetana, Fibich
  4. Baroko – zlatý věk – Bach, Vivaldi, Purcel
  5. Plesový program – Strauss, Lehár, atd.

Program lze sestavit podle dohody a přání.

 

 

Earl duo

 

Soubor EARL DUO založily již během studií na Pražské konzervatoři v roce 1992. Příjemný zvuk nástrojového spojení flétny s kytarou a široký repertoár jak  ze skladeb zkomponovaných přímo pro tyto nástroje, tak i nespočet upravených skladeb umožňuje souboru hrát nejen na koncertech, ale i při dalších akcích  jako jsou vernisáže, rauty, historické programy, firemní prezentace apod. Vedle mnoha vystoupení v ČR hrál soubor ve Francii a v Itálii na benátském karnevalu.

 

 

 

 

Eve Quartet

Eve Quartet

Repertoár Eve Quarteta zahrnuje široké spektrum žánrů, přináší skladby klasické, ale i swing, ragtime, jazzové standardy i latinsko-americké rytmy. A specialitou jsou swingové úpravy klasických skladeb.

Klasická a populární hudba jsou dva odlišné světy, které se však navzájem ovlivňují a prolínají. Už v barokní hudbě nacházíme prvky užívané i v jazzu (kráčející bas, rytmické členění), barva impresionistických smyčců zase anticipuje filmovou hudbu 50. let. Největší rozmach populární, resp. jazzové hudby a jeho dopad na svět klasiky nacházíme v Americe koncem 19. století. Zde našel Antonín Dvořák u původních obyvatel inspiraci pro svůj „Americký“ kvartet (1893), a na světové výstavě v Chicagu slyšel hrát kapelu Scotta Joplina. Ragtime vzniká naopak jako syntéza černošské rytmiky a klasické formy. K dokonalosti přivedl křížení žánrů George Gershwin, u něhož hranice mezi hudbou artificiální a nonartificiální definitivně mizí. Ve druhé polovině 20. století v tomto umění vyniká také argentinský skladatel Astor Piazzolla.

Eve Quartet dlouhodobě spolupracuje s panem Václavem Pokorným (*1918), autorem mnoha swingových hitů 40. – 50. let, který pro něj upravil jak skladby klasické (Dvořákova Humoreska, Rubinsteinova Melodie nebo Oči čjornyje), tak i swingové (jazzové standardy orchestru Glenna Millera).