Trio Amadeus a Martina Kociánová

Trio Amadeus svůj název odvozuje od jména geniálního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Z jeho děl vychází i repertoár souboru, který je obohacen o díla českých mistrů jako F. Kramáře, V. Nudery, J. Venta. Velkou část reperoáru tvoří úpravy pro zajímavé obsazení dva klarinety a fagot, jejichž autorem je František Hlucháň. Velký ohlas mělo první CD Tria Amadeus s názvem Karneval, na kterém jsou nahrány tyto úpravy společně s díly W.A.Mozarta. Na svých koncertech Trio Amadeus spolupracuje se sólistkou Martinou Kociánovou (soprán). Většina úprav písní a operních árií z děl W. A. Mozarta, J. Ch. Glucka, G. F. Händla, G. Bizeta a mnoha dalších vznikla právě pro jejich společné koncerty.

Kromě děl geniálního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta od nějž trio odvozuje svůj název, obohacují náš repertoár i skladby českých mistrů – F. Kramáře, V. Nudery, J. Venta. Jde především o úpravy pro zajímavé obsazení dva klarinety a fagot, jejichž autorem je František Hlucháň. Díky spolupráci se sólistkou Martinou Kociánovou (soprán) zařazujeme do svých společných vystoupeních i úpravy písní a arií W. A. Mozarta, J. Ch. Glucka, G. F. Händla, G. Bizeta a mnoha dalších.

 

 

 

Poptávka na vystoupení

Členové souboru

Karel Dohnal
1. klarinet
Jeden z nejúspěšnějších umělců mladé generace je laureátem řady významných mezinárodních soutěží (Pražské jaro 2002, Bayreuth 2001, Ostende 1999, Sevilla 1997, Londýn 1997). Po absolvování Ostravské konzervatoře ve třídě Petra Bohuše a Akademie múzických umění v Praze u Vlastimila Mareše pokračoval ve studiu na vysokých školách v Londýně, Berlíně, Petrohradě a Hilversumu. Pravidelně vystupuje s našimi i zahraničními orchestry a komorními soubory. Je členem orchestru Státní opery Praha, Pražského klarinetového kvarteta a Tria Amadeus. Velký ohlas měla jeho nedávná vystoupení s Editou Gruberovou na Pražském jaru, koncert s kvartetem Pavla Haase na prestižním Boodensee festivalu v Německu, koncerty v Londýně, Holandsku, Číně či recitál na světovém kongresu klarinetistů v Atlantě. Zcela mimořádným úspěchem pak byla jeho předloňská účast na jedné z největších světových soutěžích „Premio Valentino Bucchi“ v Římě, kde získal 1.cenu. Natočil několik CD jak sólového tak komorního repertoáru. Pravidelně vyučuje na kurzech u nás i v zahraničí. Letošní sezóna zahrnuje provedení koncertů Webera, Mozarta, Francaixe, či vystoupení na festivalech v České republice, Holandsku, Německu, Anglii a Rusku. Karel je oficiálním hráčem prestižního výrobce klarinetů, francouzské firmy Selmer a americké firmy Rico, na jejíž plátky hraje.
František Hlucháń
2. klarinet
umělecký vedoucí
Vystudoval konzervatoř v Žilině a AMU v Praze. Své vzdělání si rozšířil na mistrovských kurzech v Německu, Maďarsku a na Slovensku. Zúčastnil se řady soutěží u nás i v cizině. Je finalistou soutěže v německém Markneukirchenu a v Bratislavě. Během své kariéry koncertoval v mnoha evropských státech, ale například také v Jihoafrické republice. Je ředitelem Základní umělecké školy v Praze 11.
Peter Hlucháň
fagot
Vystudoval konzervatoř v Žilině a AMU v Praze. Zúčastnil se řady národních i mezinárodních soutěží. Spolupracuje s předními orchestry u nás i v zahraničí (Scala Theatre Basel, Filharmonie of Nations Hamburg). Vystupoval v mnoha zemích Evropské unie, ale také v Japonsku, USA, Izraeli, Austrálii, Libanonu, Spojených arabských emirátech atd.